Just Because You Can, Doesn't Mean You Should?

https://i.imgur.com/D04yi4z.jpg

I confess. I did that last night. I wasn't going to mention it. It didn't seem significant. It's a good thing I have a whole dark room to myself for this sort of activity. Somewhere an hour before this, Cholita fled to the garage with a loud slam of the door outside.

Not that she has anything against inorganic beings. I'm sure at least 2 followed her into there. Fortunately for me, the noise got me up, to start practicing.

I did the Tensegrity combination that Fancy, the inorganic being you see in that picture, had taught me. It always brightens up colors quickly. Then I remembered what Fancy had been teaching me about our second attention energy body. While it's very difficult to correctly interpret what they want to tell you, I had gotten the idea that Tensegrity can redeploy our energy to anywhere, and an inorganic being can even inhabit the result.

While I didn't get her to walk around in her "new body", I did get a smile out of her when I tried to compress her expanding head back into a regular size.

By the time I finished, I was fully inside some inorganic being's world. But no problem. You get used to that. Carlos visited Little Smoke's world hundreds of times.

So what do the Tensegrity moves do? They're obviously for building snowmen!


-------------------------------

Google переводчик

Просто потому, что вы можете, не значит, что вы должны?

Я признаюсь. Я сделал это вчера вечером. Я не собирался об этом упоминать. Это не казалось значительным. Хорошо, что у меня есть целая темная комната для такого рода занятий. Где-то за час до этого Чолита с громким хлопком двери сбежала в гараж.

Не то чтобы она имела что-то против неорганических существ. Я уверен, что по крайней мере двое последовали за ней туда. К счастью для меня, шум заставил меня начать тренироваться.

Я выполнил комбинацию тенсегрити, которой меня научила Фэнси, неорганическое существо, которое вы видите на этой картинке. Всегда быстро делает цвета ярче. Затем я вспомнил, чему меня учила Фэнси о нашем энергетическом теле второго внимания. Хотя очень сложно правильно истолковать то, что они хотят вам сказать, у меня возникла идея, что Тенсегрити может перенаправить нашу энергию куда угодно, а неорганическое существо может даже обитать в результате.

Хотя я не заставлял ее ходить в ее «новом теле», я вызывал у нее улыбку, когда пытался сжать ее расширяющуюся голову до нормального размера.

К тому времени, когда я закончил, я был полностью внутри мира неорганических существ. Без проблем. К этому привыкаешь. Карлос сотни раз бывал в мире Little Smoke.

Итак, что делают движения Тенсегрити? Они явно для снеговиков!